Když se nevěsta nebojí…ničeho!

Chcete vědět, jak vznikaly ty nejextravagantnější svatební šaty, které náš salon kdy šil? Stačí se začíst a možná Vás právě tento příběh motivuje a zbaví bázně z toho, co na to asi řeknou lidi.

I nás zatím všechny nevěsty utvrzovaly v tom, že svatba je dokonalý den. Všechno musí být perfektní a všechno musí klapnout. Když se ale s takovouto nevěstou reálně setkáte, ví jen to, že svatba musí být nejkrásnější den v jejím živote. Přesto, že se tato představa zdá být konkrétní, je to přesně naopak. V takovém případě je nutné postupovat velmi systematicky a pomocí vylučovacích metod se pomalu blížit a konkretizovat si tu individuální „dokonalost“, což není vždy snadné a je zapotřebí dávka empatie a trpělivosti.

Po všech těchto zkušenostech jsem netušila, že se mohu setkat s klientkou, která svůj svatební den viděla zcela jinak a doslova tím zbořila všechny mé představy.

Byl květen a já dostala od kamarádky typ na ženu, tehdy její nadřízenou v práci, která plánuje svatbu a chce šaty na míru. Samozřejmě opět zazněla ta děsivá slova jako „narychlo“, „chce něco speciálního“ a „nevím jaký má termín ani rozpočet“.

Takový typ není nikdy stoprocentní. Proto jsem neváhala a ihned zvedla telefon, abych se dozvěděla víc a zjistila, zda je vůbec taková zakázka realizovatelná.

Nakonec se ukázalo, že na druhé straně stojí cílevědomá originální žena s konkrétní a velmi neobvyklou představou a je dokonce svolná dát nám v tvorbě volnou ruku. Pro mě jako návrháře to byl ten nejlepší vzorek nevěsty a její nápad mě popravdě děsil i inspiroval zároveň.
Řekla: „ Víte, …já mám 6 psů a chtěla bych mít jejich tlapky otištěné na šatech a taky mám vztah ke Kladrubským koňům, že bychom je tam taky nějak daly, co?“… „Ale chtěla bych být jako princezna, bude to v zámeckých konírnách a přijedu v kočáře.“

Zdálo se mi to nemožné! Věděla jsem, že musím zachovat klid a udělat si dostatek času na strategii. Svatební šaty jsou velká zodpovědnost a já věděla, že nesmí vzniknout kýč. Po první schůzce, kde jsme se dohodly na stylu střihového řešení i na možnostech, jak dostat na šaty vše, co si nevěsta přeje a neudělat z nich karnevalový kostým, jsem odjela do ateliéru připravit návrhy a vzorky materiálů pro další konzultaci.

Na druhé schůzce se již zkoušely šaty z náhradního materiálu. Střihově jsme vychytaly všechny detaily a přišel čas na můj nápad využít moderních technologií a vyrobit metráž na míru. Klientka byla nadšená, ale zároveň neskrývala obavy z toho, že si nedokáže výsledek představit. I na to jsme připraveni, proto jsem jí zaručila nadstandartní postup konzultace on-line krok po kroku. Souhlasila a tím se spustil jeden z nejúžasnějších a nejsložitějších procesů: výroba metráže na míru střihových šablon.
(Tento způsob výroby autorského potisku vyžaduje naprostou přesnost. Není prostor pro chybu. Základem jsou perfektně zpracované střihové šablony, znalost technologie i chování materiálu a také schopnost práce s grafickými programy.)

Po dalších třech on-line konzultacích a dvou finálních schůzkách byly na světě tyto unikátní a odvážné svatební šaty i kravata pro ženicha.
Posuďte sami! Měli byste tu odvahu?

Foto: ze soukromé galerie nevěsty
Foto: ze soukromé galerie nevěsty
Foto: ze soukromé galerie nevěsty

PS: Musím zpětně říci, že bych si přála více takových klientek. Spolupráce byla svobodná, tvůrčí a pohodová. Děkuji nevěstě za nevšední pracovní zážitek a za svatební fotky, které poskytla.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů